Strach co się dzieje, kiedy czujesz strach

 Co się dzieje, kiedy czujesz strach

Przyspiesza się bicie serca człowieka, przyspiesza się oddech. Mogą temu towarzyszyć zawroty głowy. Następuje odczuwalna fizjologiczna zmiana w postaci znaczącego przypływu ciepła w okolicach serca. Ze strony układu pokarmowego pojawiają się objawy w postaci mdłości i bólu żołądka. Natomiast kończyny stają się zimne, czasami jednocześnie bardzo się pocą. Ciało mobilizuje się wtedy do ochrony najważniejszych części ciała. Zamknięcie klatki piersiowej jest naturalnym odruchem. Mięśnie stają się napięte. Następuje spięcie całego ciała i kulenie się w sobie. Czyni to człowieka mniej podatnym na ewentualne szkody z zewnątrz, np. w przypadku uderzenia chroniony jest tułów, czyli centralna część ciała.

Jest to naturalna reakcja organizmu. Możesz ją rozpoznać u siebie, jeśli masz wiedzę o twoich konkretnych reakcjach na strach. Jeżeli nie masz wiedzy na ten temat, to powyższe objawy mogą wywołać u Ciebie dodatkowy niepokój i atak paniki. Podczas takiego ataku nie masz świadomości, że to strach powoduje objawy w twoim ciele. Nie jesteś w stanie tego analizować w czasie ataku paniki. Możesz przypuszczać, że dzieje się coś niedobrego z twoim ciałem i masz wrażenie, że umierasz. Skąd pojawia się panika. Jest to wzmożony i bardzo intensywny strach o własne życie. Strach w czasie napadu paniki jest obezwładniający i przeobraża się w przerażenie. W rzeczywistości nic strasznego się nie dzieje.

To, co u jednych ludzi wywołuje strach, innych może śmieszyć. Nasze postrzeganie różnych rzeczy jest tak diametralnie różne, że reakcje także muszą się różnić. Jednak pewne cechy czynników wywołujących strach można ująć całościowo. Możesz zobrazować strach przez wyobrażenie sobie go


Nowa metoda odchudzania z gwarancją efektu.

Ukryte Gniazdo

Pokochaj Strach

Poza Strachem

Blog Zarabiający

Jak Zapomnieć o Byłym

Co człowiek myśli

Kobieta Jutra

Mężczyzna Przebudzony

Nawyki Warte Miliony

Organizacja czasu

Subiektywna opinia na temat filmów, które widziałam

Wiadomości

Przemoc Domowa

News

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Strach co to jest